заговор

Доранте Дај тврди дека е син на кралот Чарлс и Камила, бара да направи ДНК-тест

Повеќе од една деценија кралското семејство е под медиумски и правен притисок, зад кој стои 56-годишниот Сајмон Доранте Деј. Смртта на кралицата Елизабета повторно покрена …

Доранте Дај тврди дека е син на кралот Чарлс и Камила, бара да направи ДНК-тест Прочитај повеќе »

Приказната за Лина Медини, девојчето кое на пет годишна возраст роди здраво машко дете

Петгодишно девојче од сиромашно село на Андите во Перу било донесено во локална болница во 1938 година, поради оток во стомакот. Лина во тоа време …

Приказната за Лина Медини, девојчето кое на пет годишна возраст роди здраво машко дете Прочитај повеќе »

Луѓето ќе го населат Марс и роботи ќе го контролираат светот: предвидувањата на „Симпсонови“ за 2022 година

Симпсонови многупати ја предвидуваа иднината. Во 1995 година, еден од нивните ликови покажа како носи часовник што може да се користи како телефон. Беа потребни 20 …

Луѓето ќе го населат Марс и роботи ќе го контролираат светот: предвидувањата на „Симпсонови“ за 2022 година Прочитај повеќе »

Факти за филмот „Титаник“: Џек требало да биде улога за Метју Меконахи, Кејт на снимањето добила пневмонија

Еден од најгледаните филмови на сите времиња „Титаник“ кој е снимен по вистинска приказна, потона на 15 април 1912 година. Се верувало дека овој брод …

Факти за филмот „Титаник“: Џек требало да биде улога за Метју Меконахи, Кејт на снимањето добила пневмонија Прочитај повеќе »

(Четврт дел) Слаѓана предупредува дека вакцините можат да бидат смртоносни

Доктор Слаѓана Велков вели дека во периодот од 2006 година до 2013 година, биле регистрирани 30.674 пријави на случаи на болести и смртни случаи. Станува …

(Четврт дел) Слаѓана предупредува дека вакцините можат да бидат смртоносни Прочитај повеќе »

(Втор дел) Вакцините во Македонија се задолжителни, а во европските земји не!

Доктор Слаѓана Велков потенцира дека вакцинацијата во одредени делови во светот не е задолжителна. Велков како примери ги потенција државите како Германија, Холандија, Луксембург, Велика …

(Втор дел) Вакцините во Македонија се задолжителни, а во европските земји не! Прочитај повеќе »

Речиси 80 % од Французите веруваат во една теорија на заговор

Во Франција речиси осумдесет проценти од населението верува во барем една од големите теории на заговор. Тоа го откри студијата на Институтот за испитување на …

Речиси 80 % од Французите веруваат во една теорија на заговор Прочитај повеќе »

Девет најголеми теории на заговор кои се докажале како вистинити во 2017 година

2017 година ќе биде запаметена како година во која теоретичарите на заговор ги разоткрија лажните вести на мејнстрим медиумите. За да покажат колку работите се …

Девет најголеми теории на заговор кои се докажале како вистинити во 2017 година Прочитај повеќе »

Сопственик на фармацевтска компанија уапсен поради подмитување лекари

Мислевме дека никогаш нема да го доживееме тој ден кога сопственик на една од фармацевтските компании конечно ќе биде уапсен поради водење криминален картел. Сепак, …

Сопственик на фармацевтска компанија уапсен поради подмитување лекари Прочитај повеќе »

Капиталистички заговор – Вистината за масонско-илуминатската елита

Капиталистичкиот заговор е документарен филм од 1973 година на Едвард Грифин за масонско-илуминатската елита која ги контролира производството на пари, светскиот монетарен систем, светската влада …

Капиталистички заговор – Вистината за масонско-илуминатската елита Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин

Слободата на говорот и слободата на печатот во историјата, доколку Хилари Клинтон беше избрана за претседател на САД, ќе згаснеа целосно. Таа беше кандидат на …

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин Прочитај повеќе »

Scroll to Top