зајак

Поврзаноста на Велигден со зајакот како симбол: низ историјата се сметале за свети и итри животни

Зајакот е симбол на Велигден за оние кои го слават овој празник според Грегоријанскиот календар, глобализацијата и комерцијализацијата на сите можни празници и обичаи ги …

Поврзаноста на Велигден со зајакот како симбол: низ историјата се сметале за свети и итри животни Прочитај повеќе »

Фотографијата на српската пејачка Марија Шерифовиќ со зајак собра преку четириесет илјади срциња на Инстаграм

За Марија Шерифовиќ е познато дека е голем љубител на животните, со што таа често објавува фотографии на социјалните мрежи. – Бидете храбри, чесни, вредни, …

Фотографијата на српската пејачка Марија Шерифовиќ со зајак собра преку четириесет илјади срциња на Инстаграм Прочитај повеќе »

(Видео) Зајак се шокираше кога дозна дека е посвоен

Снимката на која зајак се шокираше во истиот момент кога од газдата дозна дека е посвоен насмеа голем број корисници на интернет-мрежата „Јутјуб“. Зајакот седеше …

(Видео) Зајак се шокираше кога дозна дека е посвоен Прочитај повеќе »

Scroll to Top