животни

(Видео) Град со големина на тениско топче предизвика голема штета

Еден сириски град беше погоден од незапаметена природна непогода во вид на град со големина на тениско топче. Кровови на куќи попуштиле, посевите биле уништени …

(Видео) Град со големина на тениско топче предизвика голема штета Прочитај повеќе »

(видео) Новинар нападнат од животни додека известувал

Новинарот на Би-би-си, Алекс Данлоп, бил нападнат од животни во зоолошката градина Банам во Норфолк, Англија, за време додека известувал. Станувало збор за банда лемури, …

(видео) Новинар нападнат од животни додека известувал Прочитај повеќе »

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми

Михаил Литвак е еден од најпризнатите светски психолози на денешницата. Овие 20 совети, иако се кратки, ако навистина ги разберете и примените во животот, ќе …

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми Прочитај повеќе »

Четири страшни приказни за децата кои биле одгледани од животни

Момчето кое го одгледале мајмуни и девојчињата Амала и Камала, кои беа одгледани од волци, се само некои од примерите кои ги потврдуваат истражувањата дека …

Четири страшни приказни за децата кои биле одгледани од животни Прочитај повеќе »

Направи дом за старите изнемоштени животни и не прекинува да ги спасува

Тој разбира колку е тежок животот на старите животни… Иако за некои луѓе делува дека овој човек баш и не е сосема при себе, сепак …

Направи дом за старите изнемоштени животни и не прекинува да ги спасува Прочитај повеќе »

Европјаните во масовен поход на СЕКС СО ЖИВОТНИ!!!

Зоофилите туристи доаѓаат со автобуси во Данска, повеќето се од Германија, Холандија, Шведска и Велика Британија. Повеќето од нив се мажи, но има и жени. …

Европјаните во масовен поход на СЕКС СО ЖИВОТНИ!!! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) На овие гробишта, погребани се 60.000 животни

На социјалните мрежи неодамна се појави снимка од едно од гробиштата за домашни миленици во Калифорнија, каде почиваат 60.000 животни. „Луѓето често мислат дека гробиштата …

(ВИДЕО) На овие гробишта, погребани се 60.000 животни Прочитај повеќе »

Scroll to Top