знаете

Знаете ли што ќе ви се случи ако јадете банани со црни дамки

Да се бира титула „кралица на овошјето“, нема сомнеж дека бананата би победила! Бананите ги јадат сите, без разлика на годините, или било кој друг …

Знаете ли што ќе ви се случи ако јадете банани со црни дамки Прочитај повеќе »

Ако вадите пари од банкомат мора да го знаете ова

Веројатно никогаш ова не ви паднало на памет, но сепак, земањето на ливчето од банкомат кое следи по трансакцијата, може да биде потенцијална опасност. Со …

Ако вадите пари од банкомат мора да го знаете ова Прочитај повеќе »

Ја знаете ли Мина Костиќ – Ова е ВИСТИНСКОТО име на српската пејачка

Пејачката сите ја знаат по името Мина Костиќ, а во личната карта и пишува Јасмина Костиќ, но ни тоа не и е вистинското име. Мина …

Ја знаете ли Мина Костиќ – Ова е ВИСТИНСКОТО име на српската пејачка Прочитај повеќе »

По него никогаш не се премажи – Знаете ли кој ги запозна Аркан и Цеца?

Во 90-тите години на минатиот век командантот и политичар Жељко Ражнатовиќ Аркан и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ беа во центарот на медиумското внимание. Покојниот …

По него никогаш не се премажи – Знаете ли кој ги запозна Аркан и Цеца? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Пет тајни кои НАСА просто не сака да ги знаете!

Низ својата историја, американската вселенска агенција НАСА, многу работи има сокриено од јавноста. Теоретичарите на завери често шпекулираат за бројните тајни на НАСА во 60 …

(ВИДЕО) Пет тајни кои НАСА просто не сака да ги знаете! Прочитај повеќе »

Петар Георгиевски – Камиказа – Баце, знаете ли вие да свирите?

Култниот бенд „Меморија“ по 25 години од последниот настап се појави на доделувањето на „Златна бубамара на популарноста“. Невозможно беше да не се забележи воодушевувањето …

Петар Георгиевски – Камиказа – Баце, знаете ли вие да свирите? Прочитај повеќе »

Scroll to Top