Се снима филм за групата „Квин“ – ќе го препознаете ли Рами Малек како Фреди?

By

Магазинот „Ентертејнмент викли“ ја објави првата фотографија на Реми Малек, кој ја доби улогата на Фреди Меркјури во филмот „Бохемијан рапсоди“.

Филмот што се снима овие денови раскажува за животот на легендарниот музичар, фронтменот на групата „Квин“, и опфаќа период од 1970 до 1986 година до настапот на концертот „Лајв еид“, шест години пред смртта на Меркјури.

 

„Господин Робот“ неодоливо потсетува на музичарот, а изјави и дека во филмот ќе се користи неговиот глас, освен за деловите што нема да може да ги испее, па таму ќе се употребат оригинални снимки од гласот на Меркјури.

Филмот е во режија на Брајан Сингер, а премиерата е најавена за Божик 2018 година.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au AnimeHeaven SK8 the Infinity

anime streaming Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

stream anime online The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

SK8 the Infinity

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Episode 7