ТОП Слајдер

(Видео) Северина го промовираше спотот за песната „Хазардер“

Хрватската поп-пејачка Северина денеска го промовира видеото за песната „Хазардер“, петто од нејзиниот последен албум. Со тоа ги израдува своите обожаватели, кои трпеливо чекаа нов …

(Видео) Северина го промовираше спотот за песната „Хазардер“ Прочитај повеќе »

ДНК собраа 25 илјади денари за кумановското семејството избркано на улица

Панчо и Андреј од ДНК, со хуманитраниот настап во ГТЦ собраа 25.621 денар. Парите се наменети за Благородна Димитриевска од Куманово и нејзините три дечиња …

ДНК собраа 25 илјади денари за кумановското семејството избркано на улица Прочитај повеќе »

Софија Вергара сака повторно да стане мајка

Популарната холивудска актерка Софија Вергара во последниве месеци на црвениот килим најчесто се појавува со својот 25-годишен син, Маноло. Тој е единственото дете на актерката, …

Софија Вергара сака повторно да стане мајка Прочитај повеќе »

Гламурот на црвениот килим на Еми наградите

Вчеравечер беа доделени наградите за најдобрите остварувања на телевизијата, Еми. Сепак, она што посебно го привлече вниманието беше впечатливиот изглед на дамите, но и на …

Гламурот на црвениот килим на Еми наградите Прочитај повеќе »

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?!

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски е познат по својот имиџ и афро-фризура. Тој постираше на Фејсбук фотографии, каде е во друштво со неговите стилисти. Дали …

Министерот за култура Алаѓозовски ги ишиша суканиците?! Прочитај повеќе »

Нина Бадриќ без шминка ја поздрави Хрватска

Хрватската поп-пејачка Нина Бадриќ се врати од летувањето коешто го помина во крстарење на шанското крајбрежје. Друштво ѝ правеше Александра Мељниченко, поранешна членка на српската …

Нина Бадриќ без шминка ја поздрави Хрватска Прочитај повеќе »

За „Игра на тронови“ ќе се снимат неколку алтернативни краеви

За да го избегнат фијаското што им се случи оваа година, вклучувајќи ги хакираните компјутери, информациита за сценаријата и протечените епизоди, хит-серијата „Игра на тронови“ …

За „Игра на тронови“ ќе се снимат неколку алтернативни краеви Прочитај повеќе »

(Видео) Уште еден мајсторски гол на Барди

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди, продолжува со одличната игра во неговиот клуб Леванте. Во градското дерби што Леванте го играше вчера против Валенсија, тој постигна …

(Видео) Уште еден мајсторски гол на Барди Прочитај повеќе »

Анита Мицова сними спотот, па ужива во празниот Охрид

Откако го издаде албумот „Ти сум јас“, поп-пејачката Анита Мицова ужива покрај празното охридско крајбрежје. Екипата на „Репортер“ денеска ја забележа на една од охридските …

Анита Мицова сними спотот, па ужива во празниот Охрид Прочитај повеќе »

На фотографијата од ’80-те Ана Бекута не личи на себе

Фолк-пејачката Ана Бекута не го менува често имиџот, но сепак таа доживеа драстична промена од почетокот на кариерата до денес. Пејачката се потсети на младоста …

На фотографијата од ’80-те Ана Бекута не личи на себе Прочитај повеќе »

(Видео) Зорица Брунцлик навредена посака да избега од прославата

Фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик неодамна беше ангажирана да пее на свадба. Но, по она што ѝ се случи со едно пијано младо момче, таа посака веднаш …

(Видео) Зорица Брунцлик навредена посака да избега од прославата Прочитај повеќе »

Огнен Амиџиќ проговори за здравствените проблеми

Српскиот ТВ водител Огнен Амиџиќ во едно скорешно интервју, меѓу другото, зборуваше и инсулинската резистенција, болеста која му е дијагностицирана неодамна. Веднаш штом почувствувал дека …

Огнен Амиџиќ проговори за здравствените проблеми Прочитај повеќе »

(Галерија) Татјана Лазаревска ужива во австралиската зима

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска со сопругот Новица и двете деца веќе неколку години живее во Австралија и деновиве ужива во зимата која полека си заминува од тој …

(Галерија) Татјана Лазаревска ужива во австралиската зима Прочитај повеќе »

(Галерија) Како изгледале светските ѕвезди пред да станат славни

Нивните песни не се симнуваат од топ-листите, тие одржуваат илјадници концерти ширум светот, а нивните фанови се бројат во милиони. Но, некогаш одамна, светски познатите …

(Галерија) Како изгледале светските ѕвезди пред да станат славни Прочитај повеќе »