ТВ

Марко Пејчиновски: Знаев дека на целта ќе излезам со кренати раце и насмевка

Марко Пејчиновски (16) на празникот Голема Богородица преплива 64 километри во Охридско Езеро и стана првиот што поминал толкава делница. Откако преплива скоро 22 часа …

Марко Пејчиновски: Знаев дека на целта ќе излезам со кренати раце и насмевка Прочитај повеќе »

Во диско еднаш сум бил, а на алкохол не смеам да помислам: Искрено со олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски

Дејан Георгиевски, олимпискиот вицешампион во теквондо ѝ ја донесе најголемата радост на Македонија лани од Токио. По освојувањето на олимпиското сребро, во Скопје го пречекаа …

Во диско еднаш сум бил, а на алкохол не смеам да помислам: Искрено со олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски Прочитај повеќе »

Зборувам македонски во Лондон оти не сакам да го заборавам мајчиниот јазик: Симона Живковска, актерката од „Црната вдовица“, дојде во Скопје

Македонската актерка Симона Живковска (28) пред три години глумеше во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон и во филмот зборува на мајчиниот македонски јазик. Тогаш преку …

Зборувам македонски во Лондон оти не сакам да го заборавам мајчиниот јазик: Симона Живковска, актерката од „Црната вдовица“, дојде во Скопје Прочитај повеќе »

Снеже Велков: Ни маж ми не знаеше дека сум од Каменица, уште се шегувам дека го прелажав за лична карта

Снеже Велков, некогаш водителка на популарното „Ред хот“ шоу, денес е автор на емисијата „Нешто конкретно“. Една од ретките кои секое утро стануваат во 6 …

Снеже Велков: Ни маж ми не знаеше дека сум од Каменица, уште се шегувам дека го прелажав за лична карта Прочитај повеќе »

Не сакав да сликам додека се венчаше ќерка ми, само сакав да ги запамтам: Искрено со Дарио

Дарио Панковски 40 години е на музичката сцена. Зад себе има песни кои се хитови и евергрини до ден денес. Кариерата ја почна во 80-тите …

Не сакав да сликам додека се венчаше ќерка ми, само сакав да ги запамтам: Искрено со Дарио Прочитај повеќе »

Со позајмени 280 денари од Прилеп дојдов во Скопје оти мојот сон беше музика: Искрено со Елена Петреска

Елена Петреска долги години е дел од музичката сцена, a 15 вработена во МОБ. Иако се повлече од јавноста, вели дека нон-стоп има настапи со …

Со позајмени 280 денари од Прилеп дојдов во Скопје оти мојот сон беше музика: Искрено со Елена Петреска Прочитај повеќе »

Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката 

Костадин Захов, голманот на фудбалскиот клуб Шкендија, долги години е меѓу најдобрите во Македонија. Освен по одличните одбрани, публиката го препознава и по неговото пеење. …

Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката  Прочитај повеќе »

Во војната во Украина загубив блиски пријатели: Тони Танчевски, најпопуларниот водител од 90-тите, се врати во Скопје

Тони Танчевски беше еден од најпопуларните водители во 90-тите години. Генерациите од тоа време и денес се сеќаваат на дечкото во шарените кошули и црната …

Во војната во Украина загубив блиски пријатели: Тони Танчевски, најпопуларниот водител од 90-тите, се врати во Скопје Прочитај повеќе »

Имавме најубава свадба оти јас ѝ свирев, а таа пееше: Мими и Филип Нуневски

Мими и Филип Нуневски минатата недела правеа свадба за која наголемо се зборуваше оти не само што беше весела туку и невестата пееше, а младоженецот …

Имавме најубава свадба оти јас ѝ свирев, а таа пееше: Мими и Филип Нуневски Прочитај повеќе »

Скопје беше мека на денс сцената, истите ѕвезди настапуваа и на Ибица и кај нас: Антена 5 радио, приказна која трае 28 години

Скоро 30 години Антена 5 е меѓу најслушаните радија во Македонија. Приказната што почна во 1994 година, кога Зоран Петров, Марјан Гушев и Коста Јаневски …

Скопје беше мека на денс сцената, истите ѕвезди настапуваа и на Ибица и кај нас: Антена 5 радио, приказна која трае 28 години Прочитај повеќе »

Цеца виде во мене потенцијал, планирам да се селам во Белград: Андријана Петрушовска за популарноста во „Гранд“

Андријана Петрушовска (22) од Скопје беше меѓу десетте финалистки во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“’. Иако не победи, таа остави впечаток на публиката, освен со …

Цеца виде во мене потенцијал, планирам да се селам во Белград: Андријана Петрушовска за популарноста во „Гранд“ Прочитај повеќе »

Елена Стефановска: Два дена пред свадбата моравме да најдеме нова локација

Водителката Елена Стефановска, по речиси четири години врска, се омажи за Бојан Најдоски. Иако си го смени презимето, вели дека и понатаму останува Елена живот …

Елена Стефановска: Два дена пред свадбата моравме да најдеме нова локација Прочитај повеќе »

Сум потфрлил во бракот оти не е лесно да си добар маж: искрено со Тони Зен

По подлога пауза, раперот и диџеј Тони Зен се врати на музичката сцена со нова песна – „Планот“. За песната вели дека има одлични реакции, …

Сум потфрлил во бракот оти не е лесно да си добар маж: искрено со Тони Зен Прочитај повеќе »

Сатја Грабулоски: Требаше да му правам патики на Коби Брајант, но денот кога стигнав во Лос Анџелес, тој загина

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди. Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо, Мајли Сајрус, Дуа Липа и Тиесто се само …

Сатја Грабулоски: Требаше да му правам патики на Коби Брајант, но денот кога стигнав во Лос Анџелес, тој загина Прочитај повеќе »

Ме вознемирува повикот на мајка ми, не можам да бидам сега ќерка на жената која ме оставила: искрено со новинарката Цеце Николова

За животната приказна на новинарката Цеце Николова вреди да се зборува. На две години по пријава од граѓани, центарот за социјална грижа во Велес ја …

Ме вознемирува повикот на мајка ми, не можам да бидам сега ќерка на жената која ме оставила: искрено со новинарката Цеце Николова Прочитај повеќе »

Пет месеци не сум се напил капка алкохол: Александар Јосифовски од „Гранд“ за приватниот живот и борбата со зависноста

Александар Јосифовски последниве две години е еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд“. Музичарот од Охрид со своето пеење ја освои публиката и заврши втор …

Пет месеци не сум се напил капка алкохол: Александар Јосифовски од „Гранд“ за приватниот живот и борбата со зависноста Прочитај повеќе »

И денес сме исти како на почетокот, ама тоа нѐ одржа во живот: 20 години ДНК

Македонското аренби-дуо ДНК оваа година слави 20 години јубилеј. Андреј Ѓоргиески и Владимир Блажев-Панчо неодамна ја почнаа турнејата со настапи низ Македонија, а јубилејот ќе …

И денес сме исти како на почетокот, ама тоа нѐ одржа во живот: 20 години ДНК Прочитај повеќе »

И покрај разделбата, моите родители денес се во одлични односи, искрено со Каролина Гочева

Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти, настапи. На 1 јули на стадионот на АРМ ќе има прв …

И покрај разделбата, моите родители денес се во одлични односи, искрено со Каролина Гочева Прочитај повеќе »