(Фото) Проѕирниот фустан со кој Кејт Мидлтон го освоила Вилијам продаден на аукција

By

Проѕирниот фустан кој Војвотката Кејт Мидлтон го носела кога се запознала со принцот Вилијам е продаден на аукција за цена од 78.000 фунти. Фустанот кој го дизајнирала Шарлот Тод, на почетокот чинел само 30 фунти.

Вилијам и Кејт се запознале на студентска модна ревија во 2002 година, а колеги на војвотката велат дека принцот кога ја видел во фустанот се заљубил на прв поглед.

„Добро се сеќавам на таа вечер. Кејт не беше девојка подготвена за ризици. Беше многу конзервативна во однесувањето. Тогаш излезе на сцената во тој фустан и сите помислија дка изгледа сјајно. И Вилијам се заљуби и во неа и во фустанот“, изјавил колега на Кејт, од студентските денови за „Си-Ен-Ен“.

„Ако е вистина дека мојата креација била причина за Вилијам се заљуби во Кејт, тогаш ми е многу драго“, изјавила дизајнерката.

Кејт престана да го носи проѕирниот фустан откако почна да води сметка за строгите правила на облекување, кои мора да ги почитува поради својата титула. Во нејзиниот гардеробер, повеќе нема да има место за прекратките фустани или пак оние кои ја отвораат повеќе од потребното и се со длабоко деколте, пишуваат британските медиуми.

 

Ќе ви се допадне

Watch Your Lie in April Episode 17 at AnimePlanet bakemonogatari anime planet

One Punch Man 2nd Season Episode 12 at Crunchyroll get crunchyroll premium