(Фото) Жерар Депардје се крштеваше во црква во Париз

By

Францускиот глумец Жерар Депардје премина во православие, пишуваат светските медиуми. Тој се крштеваше во петокот, на 4. септември, за време на свечената цероманија одржана во руската црква Александар Невски во Париз. Крштевката се случила во присуство на триесетина луѓе.

Глумецот од 2013 година доби руско државјанство. Тој изјави дека и понатаму ја сака својата земја, но не може да негира дека животот во Франција станува сè полош за живеење.

Славниот актер ја напушти татковината откако социјалистичката влада на екс претседателот Франсоа Оланд наметна зголемени даноци за богатите компании и поединци.

Токму затоа тој повеќепати во минатото изјави дека повеќе не се смета за Французин, а во една прилика за за италијанскиот дневен весник „Кориере“ изјави дека оваа земја се претворила во „Дизниленд за странци“.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Igano Kabamaru anime episode 24 online free at https://animeflv.uk anime to watch

Grappler Baki (Dub) (https://gogoanime.be/m/Qx8k) Episode Full

AnimeKisa: Miss Kobayashi's Dragon Maid Episode 14: Valentine's, and Then Hot Springs! - Please Don't Get Your Hopes Up anime episode Full online free at https://animekisa.in watch animes

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/animeflixnl.226739/#about