(Галерија) Се ожени Рафел Надал, венчавката се одржа во строга тајност

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денес се ожени со својата долгогодишна девојка Марија Франциско Перело – Циска. Сите шпански и светски медиуми, ја следеа денешната венчавка на луксузниот имот Форталезе во градот Поленсе на Мајорка. Младенците ги сокрија деталите од забавата, но сепак некои од папараците успеаа да направат фотографии од дочекот на некои од гостите.

 

Ѓоковиќ и Федерер нема да присуствуваат на венчавката на Надал

Scroll to Top