Почина глумецот Џон Саксон

By

Глумецот Џон Саксон почина во саботата во Тенеси, јавува британски „Мирор“. Глумецот починал на 84 годишна возраст, по тешката битка со болеста. Неговата сопруга Глорија објасни дека тој имал воспаление на белите дробови.

Неговата кариера траеше 60 години. Саксон работел како глумец на 198 проекти, а има освоено и Златен глобус за улогата во филмот „Југозападно од Соноре“. Најпознат е по улогата на Ропер во филмот „Во гнездото на змејот“.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freak tv: The Seven Deadly Sins Episode 24

AnimeDao fairy tail animedao: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3