10.000 тони пченка затрупа и блокира пат два дена

By

Десет илјади тони пченка затрупа пат во американската држава Охаја мината ноќ.

До несреќата дошло откако претходно се срушил складот во кој се чувала пченката, а од компанијата Miami Valley Feed & Grain Co наведоа дека на тоа место во тоа време немало никој.

Засега не се знае причината поради која дошло до рушење на складот, кој притоа оштетил и една од околните згради.

Медиумите пренесоа дека при рушењето на складот се слушнал звук кој наликувал на експлозија, па околните жители се уплашиле и повикале итни служби.

Складот при падот ја оштетил електромрежата рушејќи ги бандерите, поради што 300 куќи останале без струја.

 

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Run Melos! anime episode 1-a online free at https://twistmoe.net free anime online

ANIMEFLIX: Tide-Line Blue: Kyoudai anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix my hero academia movie

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Honkai Impact 3 Animation: Seele animedao Episode Full animedao god of highschool

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimelol

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/41425/animefreakws