Облеката не смеете да ја сушите во затворен простор

By

Во студените денови повеќето луѓе решаваат облеката да ја сушат дома. Сепак, сушењето облека во затворена просторија е штетно за здравјето.

dobivaj vesti na viber

Облеката испрана во машина може да содржи и до два литра вода, која потоа ќе испари во просторијата. Таа вода може да формира мувла или габички кои не се видливи со голо око, но влијаат на имунолошкиот систем на луѓето. Ова предизвикува тешкотии со дишењето, алергии, астма, кашлица, оштетување на белите дробови. Од оваа причина се советува облеката да ја сушите на отворено или во машина за сушење.

Ќе ви се допадне

kinh nghiệm chơi tài xỉu go88 go88 b29 go88 hd

đăng nhập sunwin sunwin ơ việt nam nhà cái sunwin