23-годишна жена е најмладата баба на светот

By

Романката Рикда е најмладата баба на светот. Таа има 23 години, а на 12 години ја родила својата ќерка Марија. Марија сега има 11 години и неодамна родила момче, нејзиното прво бебе.

Кај Ромите бракот и мајчинството на млади години не се изненадување. Рикда се омажила кога имала 11 години, а нејзиното момче имало 13. Таа решила да се омажи млада за да избегне да се венча со момче шо татко ѝ го избрал за неа.

Рикда се борела ќерка ѝ да остане во училиште и да продолжи со образованието, но не успеала. Марија по желба на сопругот на Рикда се венчала на 10-годишна возраст и веднаш останала бремена. Рикда не била воодушевена, но се согласила..

„Среќна сум што сум баба, но сакав нешто повеќе за Марија. И нешто повеќе за мене. Не ја спречив ќерка ми во венчавката бидејќи тоа е традицијата, тоа се случува.“

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Tales from Earthsea animeflix Episode Full animeflix initial d

Website https://twistmoe.net: Watch Selector Infected WIXOSS: Midoriko-san to Piruruku-tan twistmoe Episode 3 english dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch GUNDAM BUILD DIVERS Re:RISE animetv Episode 13 top anime tv

Website https://wcostream.cc: Watch Wolf Girl & Black Prince wcostream Episode 12 anime sites

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/animefreakws/profile/

Ko-fi: https://ko-fi.com/animefreakws