Американците гласаа за претседател, но и за легализација на марихуаната

By

Во американската сојузна држава Њу Џерси истовремено со претседателските избори одржан е и референдум на кој граѓаните со право на глас се изјасниле и за легализација на марихуаната.

На референдумот излегле повеќе од 50% од избирачите, а за легализација на марихуаната гласале неполни 68% од нив.

САД бираат претседател на изборите на кои кандидати за четиригодишен мандат во Белата куќа се актуелниот лидер и републиканец Доналд Трамп и демократот и некогашниот потпретседателд Џозеф Џо Бајден.

 

Ќе ви се допадне

4Anime boku no hero academia 4anime: Watch My Hero Academia 2 Episode 1 (https://4anime.biz/m/dkR5/ep-1)

WCOStream free anime: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://wcostream.cc/m/VnkY) Episode 105