Анима Мунди : Кучето е расно и имало сопственик

By

Од здружението Анима Мунди тврдат дека кучето е расно и има или имало сопственик . Апелираат да се почитува законот и обврската за регистрирање и чипирање на сите кучиња за да не дојде до слични инциденти како синоќешниот .

Извор/Канал 5

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Prince of Tennis: A Day of the Survival Mountain gogoanime Episode Full gogoanime official site

Pretty Rhythm: All Star Selection (https://wcostream.cc/m/A2x5) Episode 11

Sentou Yousei Shoujo Tasukete! Mave-chan (Dub) (https://animebee.to/m/abrr) Episode Full

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&authuser=5&user=WCYq8iwAAAAJ

Medium: https://medium.com/@gogoanimelol