Бајден ќе го исфрли Доналд Трамп од Белата куќа, ако самиот не си замине

By

Од изборниот штаб на демократскиот кандидат Џо Бајден, синоќа предупредија дека ако победат на изборите, ќе го испратат републиканскиот кандидат во Белата куќа да го исфрли актуелниот претседател Доналд Трамп, ако тој самиот не сака да излезе.

„Како што рековме на 19. јули, американскиот народ, самиот ќе одлучи на овие избори. И владата на САД, е совршено способно да ги исфрли сите натрапници од Белата куќа“, навел портпаролот од штабот на Бајден, Ендру Бејтс, пренесува „Индепендент“.

Од штабот на Бајден се огласија откако Доналд Трамп изјави дека не планира да му го отстапи местото на демократскиот кандидат, ако тој биде прогласен за претседател.

Бајден е на чекор да победи на изборите, затоа што води во сите четири држави во кои сè уште се пребројуваат гласовите, Пенсилванија, Џорџија, Аризона и Невада.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes 4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

dubbed anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch subbed anime 4Anime Fairy Tail (Dub)

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

free anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?