Барби кукли со сало на стомакот, целулит на задникот и менструација

By

Девојките ширум светот уживале додека си играле со Барби куклите кога биле мали. Секоја од нив изгледала совршено и се чини дека претставувала „девојка“ без ниту една маана. Но, сега се појавија Барбики со кои сите можеме да се поистоветуваме поради тоа што повеќе потсетуваат на обични девојки.

✋🏻The message is simple 🤚🏻#TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

На инстаграм-налогот Trophy wife Barbie можат да се најдат фотографии од Барбики кои се помалку гламурозни.

I f☀️cking love summer! #TrophyWifeBarbie #melting

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Некои кукли се прикажани со сало на стомакот, целулит на задникот или во ситуации кога девојките имаат менструација.

Некои кукли се фотографирани и како „прават пауза“ за цигара.

Mood 🌬 #TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Овој инстаграм-налог го води уметничката од Јужна Африка со име Анелиес Хофмејр. Таа низ овој проект сакала да го истражи женскиот идентитет.

Thanksgiving Feels 🤰🏼🍗🥖🍰 #TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Оваа Барбика покажува дека постојат различни начини како една жена може да изгледа.

Се чини дека со оваа идеја се согласуваат и голем број обожаватели на „Инстаграм“.

Видете:

 

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

The Big O Episode 26

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Healin' Good Pretty Cure Episode 45

Mobypicture: http://www.mobypicture.com/user/gogoanimebe

Twitter: https://twitter.com/gogoanimelol