Борис Џонсон ја прими вакцината од „Астра Зенека“ против коронавирус

By

Британскиот премиер Борис Џонсон ја прими првата доза од вакцината од компанијата „Астра Зенека“, против коронавирус и ги повика сите граѓани да го направат истото.

Тој истакна дека ништо не почувствувал кога ја примил вакцината и дека се чувствува добро. Тој се вакцинираше во истата болница во Лондон, во која пред година дена лежеше на интезивна нега и примаше кислородна терапија, поради компликациите со коронавирусот.

„Ништо не почувствував. Беше многу добро и многу брзо“, изјавил Џонсон по вакцинирањето во болницата „Сент Томас“.

Тој ги замоли сите граѓани кога ќе примат повик да дојдат да се вакцинираат.ж

„Тоа е најдобрата работа за вас, за вашето семејство и сите останати“, изјавил Џонсон.

 

Ќе ви се допадне

Wooser's Hand-to-Mouth Life Special (https://animeflv.uk/m/jmLN) Episode Full

Princess Jellyfish (Dub) Episode 11

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

A Certain Scientific Railgun S (Dub) (https://animekisa.in/m/D4Kx) Episode 24

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimebe