Бразилската полиција прекина забава со 1.200 гости среде пандемија

By

Полицијата на Бразил среде пандемија со коронавирусот прекина забава со околу 1.200 гости. Лицето што ја организирало забавата успеало да избега и полицијата трага по него.

Претходно, бразилската полиција прекина неколку помали забави во Сао Хозе дос Пинајса, во пошироката област Куритиба.

Бразил е едно од најголемите жаришта на пандемијата, а состојбата се влошува откако во земјата се појави мутиран вид на вирусот, кој се смета дека е позаразен од порано. Во земјата се регистрирани околу 9 милиони случаи на инфекција. Само САД и Индија има повеќе заразени од Бразил. Околу 217.000 луѓе во земјата починаа од коронавирусот.

 

Ќе ви се допадне

Hero Return (https://kissanimeonline.com/m/vK3Z) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime my hero academia

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 3 at website https://funimationfree.com. See more one piece stampede eng dub