Бугарскиот премиер Борисов во самоизолација, неговата шефица на кабинет позитивна на коронавирус

By

Бугарскиот премиер Бојко Борисов е во самоизолација откако било утврдено дека шефицата на неговиот кабинет Дениа Желева е позитивна на коронавирус, пренесува бугарската агенција „Бгнес“. Борисов е негативен, но го чека вториот тест.

Тестирани се сите членови на делегацијата кои учествувале во Брисел на самитот на шефови на држави и влади на Европската Унија.

Минатиот понеделник бугарската влада соопштила дека се потврдени два случаи на заразени со Ковид 19 во администрацијата, по што владината зграда била затворена за да се реализира целосна дезинфекција.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX Episode 24

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

english anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

goanime pe GoGoAnime Dragon Ball (Dub)

JUJUTSU KAISEN Episode 21