Деца со петарда му разнесоа вилица на куче во Автокоманда     

By

Во скопската населба Автокоманда, деца на улично куче му разнеле дел од долната вилица со петарда.

Фотографијата е направена од очевидци и е постирана на ФБ. Здружението за заштита на животни Анима Мунди, бара помош преку социјалните мрежи да се лоцира кучето, за да може да му се помогне.

Сето ова се случува, одкако пред две недели тотвајлер искаса четири деца и две жени во населбата Аеродрм. По ова започна масовно труење на кучињата низ Скопје, но и постојани објави дека речиси секој ден, по некој настрадал од улично куче.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Strike Witches OVA animekisa Episode Full free anime

Website https://animetv.cc: Watch Freezing Specials animetv Episode 6 m2 chia anime tv

Watch Early Reins Episode Full

Watch HEYBOT! Episode 50

Gogoanimelol gumroad: https://gogoanimelol.gumroad.com/posts

Hashatit: https://www.hashatit.com/123152