Два пит була нападнаа бик, па со живот ја платија својата грешка

By

Не се вели за џабе дека бикот е најопасното животно на светот кога ќе се налути. Тоа го докажуваат и фотографиите на кои се гледа нападот од страна на два напуштени пит була врз бикот.

Веројатно гладните кучиња се обиделе да дојдат до оброк, но тоа го направиле на погрешно место и со погрешно животно.

 

Ќе ви се допадне

AniWatch: The Chohjotai anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime websites

Pokemon: Eevee and Friends (Dub) Episode Full

Watch Tales of Zestiria the X Prologue: The Age of Chaos (Dub) Episode Full

Cardfight!! Vanguard G Stride Gate (Dub) (https://animefreak.ws/m/M9MY) Episode 24

Issuu: https://issuu.com/animeflixnl

Viwa-n gov: http://viwa-n.gov.vn/hoi-dap-truc-tuyen/chi-tiet-17146