Двапати ја прославија Нова година

By

Наместо авионот на компанијата „Хавајн ерлајнс“ на летот „446“ од Окленд на Нов Зеланд да полета на 31 декември 2017 година во 23.55 часот, поради неочекуваното задоцнување на патувањето, тој почна 10 минути подоцна.

Поради тоа, Новата година патниците ја дочекаа на пистата, но набргу добија нова шанса  за вистински пречек.

По слетувањето во Хонолулу, тие имаа цел ден за да ја исправат неправдата. Со оглед на тоа дека Окленд е 23 часа пред Хонолулу, патниците од Хаваи стигнаа во 10.16 часот на 31 декември 2017 година.

Имале доволно време да се подготват за новиот пречек на 2018 година.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/7B8z/ep-1) at website https://kissanimeonline.com kissanime boruto

Watch The Promised Neverland Episode 11 (https://animeheaven.pro/m/dO6n/ep-11) at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven