Двојка од Далас патувала 31 час до Англија за да го гледа Тотенхем, снегот го одложи мечот

By

Американска двојка патувала дури 31 час за да го гледа нивниот омилен фудбалски тим Тотенхем. За жал, во  Англија ја дочекало огромно разочарување откако вчерашниот меч со Барнли беше одложен поради многу снег.

„31 час без спиење. Само кафе, крекери со сирење и уште кафе. Предвидуваат ниски температури и снег на денот на мечот. Тоа се работите што ги правиш кога сакаш еден клуб“, напишаа Кен и Бренди на Твитер.

Бидејќи снегот не престана да паѓа и вчераутро, на стадионот „Турф мур“ немаше услови за игра, па мечот беше откажан половина час пред да почне.

Кен и Бренди морале да се соочат со реалноста, но нивниот прв твит во меѓувреме бил споделен над 4.000 пати и за него станал свесен и капитенот на Тотенхем, Хари Кејн. Тој ги покани да бидат негови гости следниот пат кога ќе бидат во Лондон.

Ќе ви се допадне

anime freak tv. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN Episode 16

anime websites AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime websites Dragon Ball Z (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

stream anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime