„Епл“ го претстави „ајфон 13“

By

Компанијата „Епл“ ги претстави новите модели на Ајфон, Ајфон 13 про и Ајфон 13 про макс. Ова се најмоќните модели од новата линија и го имаат најнапредниот систем на камери. Тие снимаат видеа со кои може да се фокусираат објекти и кога позадината е матна.

„Новиот кинематографски режим предвидува дека кога некој влегува во кадар и го свртува фокусот кон него, фокусот да не се менува“, вели Тим Кук ,шефот на „Епл“.

Од компанијата велат дека и повеќето карактеристики на новиот модел се ажурирана верзија на претходните. Новиот Ајфон има побрз чип А15, посветол екран и подолго траење на батеријата за два и пол часа. Меморијата е зголемена до 500 гигабајти, а во моделите со најмала меморија има подобрување од 64 на 128 гигабајти.

Цените на ајфон 13 ќе се движат од 910 до 1.230 евра.

Ќе ви се допадне

Watch Aachi and Ssipak (Dub) Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX death note animeflix

Website https://animefreak.ws: Watch Ketsuekigata-kun! 4 animefreak Episode 12 watch anime free

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Gogoanimelol wixsite: https://gogoanimelol.wixsite.com/my-site

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe