„Епл“ го претстави „ајфон 13“

By

Компанијата „Епл“ ги претстави новите модели на Ајфон, Ајфон 13 про и Ајфон 13 про макс. Ова се најмоќните модели од новата линија и го имаат најнапредниот систем на камери. Тие снимаат видеа со кои може да се фокусираат објекти и кога позадината е матна.

„Новиот кинематографски режим предвидува дека кога некој влегува во кадар и го свртува фокусот кон него, фокусот да не се менува“, вели Тим Кук ,шефот на „Епл“.

Од компанијата велат дека и повеќето карактеристики на новиот модел се ажурирана верзија на претходните. Новиот Ајфон има побрз чип А15, посветол екран и подолго траење на батеријата за два и пол часа. Меморијата е зголемена до 500 гигабајти, а во моделите со најмала меморија има подобрување од 64 на 128 гигабајти.

Цените на ајфон 13 ќе се движат од 910 до 1.230 евра.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime website Your Name.

SK8 the Infinity (Dub)

english dubbed anime 4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Dragon Ball Z (Dub) Episode 283

anime online Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!