„Фанк Шуи“, „Плуто’с Даут“ и „Ју“, номинирани за Европската музичка награда „Хеми“

By

Македонските групи „Фанк шуи“, „Плуто‘с даут“ и „Ју“ во конкуренција од 285 изведувачи од Централна и Југоисточна Европа, влегоа во потесниот избор за музичката награда „Хеми“.

Од 27-те кандидати, девет ќе влезат во втората фаза, од каде што ќе се избираат трите добитници на наградата „Хеми“, што ја доделува истоимениот центар за музички иновации.

„Хеми“ е нова програма која има за цел да поддржи талентирани изведувачи од Чешка, Естонија, Грција, Унгарија, Северна Македонија, Полска, Романија, Србија и Словенија кои се подготвени да ја пласираат својата музика на европско ниво.

Ќе ви се допадне

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 3 at AnimePlanet anime planet goblin slayer

Watch King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi Episode 11 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free trial code