(Фото) Бајден го извадил „копчето за Кока-кола“ што Трамп го вгради во претседателскиот кабинет

By

Новиот американскиот претседател Џо Бајден, го отстранил „црвеното копче“ кое неговиот претходник Доналд Трамп го поставил на работната маса во Овалниот кабинет.

Ова копче му служело на Трамп, за повик на послугата да му донесе диетална „Кока-кола“. Во првата година од мандатот на Трамп никој не знаел дека воопшто постои такво копче.

Првата која го забележала била новинарка на агенцијата „Асошиетед прес“. Таа го видела Трамп како го притиснал копчето по што го забележала батлерот, како веднаш влегува во кабинетот со чаша диетална „Кока Кола“ носејќи ја на сребрен послужавник.

Трамп имал слабост кон газираниот пијалак. Тој наводно пиел и по 12 кока-коли дневно. Сега, откако Бајден е на функцијата, копчето повеќе го нема на фотографиите од работната маса.

Кога службите во Белата куќа го известиле дека Овалниот кабинет е подготвен, го прашале Бајден дали сака да го задржи копчето за диетална кока-кола. Тој одбил.

Покрај копчето за диетална кока-кола, Бајден го отстранил и тепихот со светли линии во форма на зраци поставен од Трамп во кабинетот и го вратил темно-синиот тепих со претседателски печат на средината, од времето на Бил Клинтон.

Бајден, исто така, ги вратил и завесите кои ги користел неговиот претходник Клинтон.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Cyborg 009: Call of Justice 2 (Dub) anime episode 4 online free at https://gogoanime.be the daily life of the immortal king gogoanime

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven bleach

Website https://twistmoe.net: Watch Horizon in the Middle of Nowhere II twistmoe Episode 13 twist.moe

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Minecraftforum: https://www.minecraftforum.net/members/kissanimemx

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/