(Фото) Балашевиќ доби мурал во Нови Сад

By

Во Нови Сад осамна мурал посветен на легендарниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ. Уметникот Урош Штрбоја, покрај насликаниот панонски морал, ги напишал и стиховите од неговата позната песна „Приспивна за деца“: „Ќе ти зборат за пловење тие што сидро не дигнале“.

За потсетување, кантавторот почина на 19 февруари на 67 години од коронавирус.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreak bleach: Dr. Stone (https://animefreak.ws/m/dvez) Episode 24

WCOStream anime websites: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105