(Фото) Британка не се смее 40 години за да не старее

By

Британката Тес Кристијан тврди дека не се насмеала 40 години и дека тоа е причината поради која таа денес нема брчки на лицето.

50-годишната Тес навикала да ги контролира своите емоции уште кога била мала. Таа учела во католичко училиште, каде што монахињите не ги одобрувале смеата и насмевките, па затоа вели не ѝ било тешко да го контролира изразот на лицето како што растела.

По дипломирањето, Тес ја напуштила вербата во религиите, но и покрај тоа, таа веќе не се смее. Кога наполнила 30 години, повеќето нејзините пријателки почнале да користат ботокс за подмладување, но Тес вели дека нејзе не ѝ треба ништо за да изгледа младолико.

„Ова е многу поефикасно од ботоксот или која било корекција на лицето. Луѓето не ми веруваат кога ќе им кажам дека имам 50 години“, вели таа.

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Kaze no Yojimbo (Dub) anime episode 25 online free at https://4anime.biz anime websites

Animeflixnl xtgem: http://animeflixnl.xtgem.com/index

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/