(Фото) Данска политичарка се соблече гола

Данската политичарка Никита Клистроп (23) го одзема здивот на своите политички противници, но и на оние кои воопшто се интересираат за политика.

Mama’s pretty party favor, he says I’m his favorite flavor.

A post shared by Nikita Klæstrup (@nikitaklaestrup) on

Никита доаѓа од семејство на политичари и е студент по реторика на Универзитет во Копенхаген. Со години била член на партијата на Млади конзервативци, а потоа се решила да се префрли кај либералите.

New year. New tan. Still same me ✨ @shjecph 🙌🏼🔥

A post shared by Nikita Klæstrup (@nikitaklaestrup) on

Никита е активна на Инстаграм и има свој блог и сигурно е дека по разголемите фотографии кои ги објавува на Инстаграм ќе добие на популарност кај либералите!

My nine most liked Instagram photos of 2017 ✨❤️

A post shared by Nikita Klæstrup (@nikitaklaestrup) on

Во јавноста се појавува во провокативни фустани, кои повеќе откриваат отколку што покриваат, со длабоко деколте и екстремно кратки панталони. Сега се фотографираше и целосно гола.

Ужива во публицитетот, а вели дека критиките не ја интересираат. Никита пали и жари на социјалните мрежи и веќе е прогласена за една од најпопуларните жени во Данска.

Интересно е дека пред неколку години се пожали на својот блог како никако не може да пронајде момче и дури и се пофали дека најдобрите другарки и подариле вибратор.

Scroll to Top