(фото) Фотографии од зимска идила во Црна Гора

By

Првата асоцијација на Црна Гора е лето и мирисот на море, но дали оваа мала земја има своја магија и во зима, најдобро покажуваат овие фотогорафии.

Нереално убава, целосно поинаква од лежењето на плажа, е другата страна на Црна Гора под снег.

Магичните пејзажи на Црна Гора во снег и лед се неверојатни, фотографирани од мостот над најдлабокиот европски кањон на реката Тара.

Брдата во кои се сливаат ледниците изгледаат нереално.

Во близина на Црквина почнува кањонот Морача, еден од најфасцинантните предели на Црна Гора.

 

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Watch Tamayura: Sotsugyou Shashin Part 1 - Kizashi Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Oh! Edo Rocket (Dub) animeheaven Episode 26 animeheaven boruto

TwistMoe: Macross Δ: Delta Shougekijou anime episode 9 online free at https://twistmoe.net anime online

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/gogoanimelol/