(Фото) Манекенка ослепе откако ги истетовирала очите

By

Полската манекенка Александра Садовска (25) ослепе откако ги тетовирала очите. Таа со одлуката да ги тетовира очите стекна голема популарност на социјалните мрежи. Сега состојбата се комплицирала и лекарите и дијагностицирале слепило на едното око, а само прашање на време е кога целосно ќе ослепи.

Александра вели дека инспирација и бил раперот во Полска и боксер Попек, кој исто така ги тетовирал очите. Компликациите почнале откако моделот се пожалил на силна болка.

Александра сега го тужи човекот кој и ги тетовирал очите, затоа што само ја советувал да испие таблети за болки. Таа вели дека има докази за тоа дека тој направил неколку грешки, а пресудно било тоа што користел тинта за кожа која не е наменета за очи. Тату мајсторот се изјаснил дека е невин, но полските медиуми пишуваат дека веројатно ќе добие затворска казна.

 

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX fire force animeflix: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 14

4Anime one piece 4anime: Attack on Titan (https://4anime.biz/m/Y0) Episode 25