(Фото) На индонезиска плажа се насукаа над десетина китови

By

На социјалните мрежи се појавија фотографии од една плажа во Индонезија каде што се насукале десетина китови.

Спасители со крајни маки успеаја да ги вратат во океанот и да им ги спасат животите.

Китовите по успешната акција отпливаа во морските длабочини.

Ќе ви се допадне