(Фото) Најубавото девојче на светот Анастасија, своите црти ги добила од мајка и

By

Малата Русинка Анастасија Књазева е прогласена за најубаво девојче на светот, и со шест години стана вистинска ѕвезда. Се занимава со моделство, рекламира познати руски брендови, а на Инстаграм има 500.000 обожаватели. И додека сите зборуваат за неа, малку кој обрнал внимание на нејзината прекрасна мајка Ана, која ги води нејзините налози на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Таа редовно ја фотографира својата ќерка, и постира нејзини фотографии на Инстаграм.

Покрај фотографиите, тука се и бројни снимки од малата Анастасија како пее, се вози во автомобил или јава коњи.

Фотографиите од мајка и тешко можат да се пронајдат на интернет, а често можеме да го слушнеме нејзиниот глас во позадинна на видеото, додека ја снимка ќеркичката.

Исто како и секоја мајка со дете модел и Анастасија се соочува со остри критики во јавноста.

И замеруваат тоа што постојано постира нови фотографии, тоа што ќерка и носи шминка и што речиси никогаш не се смее на фотографиите.

„Би сакала да знам колку родители се шминкаат пред секое фотографирање“, стои напишано на Инстаграм.

Некој друг напишал: „Зошто тогаш никогаш не се смее? Таа е дете“.

Ну вот и челка ))) Думаю, пора меняться)))

A post shared by Anna Knyazeva (@anna_knyazeva_official) on

Мајка и на Анастасија не се огласила по прашањата на овие критики. Наместо тоа, таа се фокусирала на нејзината ќерка и нејзините прекрасни фотографии.

Нејзината мајка имаме можност да ја видиме само на една фотографија и тоа на онаа која се наоѓа како профифлна на нејзиниот Инстаграм.

Тука можеме да ја видиме малата Анастасија како позира со својата мајка, за која луѓето исто така коментирале дека е многу убава и дека очигледно е од кого Анастасија ги наследила убавите црти на лицето.

Од приложеното можеме да приметиме дека Ана е убава и млада русокоса на која позирањето пред камерите очигледно не и е страно.

Исто така сосема е очигледно дека е многу горда на својата ќерка.

Ќе ви се допадне