(ФОТО) Објавени фотографии на гола тетовчанка на Фејсбук

Триесет и двегодишната А.М. од тетовско Долно Палчиште, пријавила злоупотреба на лични податоци.

Од СВР Тетово информираат дека засега непознато лице на Фејсбук креирало лажни профили, на кои објавувало порнографски фотографии со што и наштетило на нејзината чест и углед.

Полицијата превзема мерки и активности за откривање на креаторот на лажните профили.

Scroll to Top