(Фото) Путин првпат играше хокеј од почетокот на пандемијата, даваше и голови

By

Рускиот претседател Владимир Путин, првпат играше хокеј од кога почна пандемијата со коронавирусот. Тој во натпреваротот во аматерската лига, кој се одигра во Сочи, постигна десет погодоци за својот тим и му донесе победа од 13:9.

Путин се вакцинираше против коронавирус пред еден месец, а објасни дека вчера повторно го проверил нивото на антитела по вакцинацијата. Резултатите се покажале како одлични, изјавил тој, а пренесува „Ројтерс“.

Путин го искористил моментот и апелирал сите да се вакцинираат против коронавирусот. Тој изјавил дека дури 21.5 милиони Руси, односно околу 15% од популацијата во Русија се вакцинирале против ковид-19.

„Мораме да продолжиме со тестирањата и вакцинацијата“, изјавил Путин.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: K-ON!!: Ura-On!! anime episode 9 online free at https://gogoanime.be go go anime

https://animeheaven.pro dr stone anime heaven

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: UFO Ultramaiden Valkyrie 4: Banquet of Time, Dreams, and Galaxies (Dub) anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime fire force

Raovat: https://raovat.vn/members/animefreakws.67164/#about

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimebe/cv