(ФОТО) Скопјанец „слета“ во паркирани возила кај кружниот тек во Охрид

By

Автомобил со скопски регистарски таблички, рано утрово, изгубил контрола на кружениот тек кај гимназијата, ја пробил бетонската заштита и удрил во паркирано возило кај продавницата на „Жито леб“ во центарот на Охрид.

dobivaj vesti na viber

Причина за незгодата најверојатно е неприлагодена брзина. Во инцидентот предизвикана е поголема материјална штета. Засега нема информации за здравствената состојба на патниците.

(ФОТО/ОхридЊуз)

Ќе ви се допадне

rút tiền go88 play go88 go88 mod apk

ông trùm sunwin otp sunwin mã xác thực sunwin