(ФОТО) Влегува во авион црна, излегува црвена – Која е таа?

By

Погледнете ги фотките и за што Меланија Трамп во Вашингтон влезе во авион за Париз:

А потоа, по осум часовен лет, авионот слета во Париз и првата дама од Америка излезе во сосема поинакво издание.

Погледнете ги фотките:

 

Дамата во црвено не ја промени само гардеробата, облеката и фризурата, туку и очилата за сонце!

А Трамп? Зошто влезе во авион во Америка, а во истото од авионот излезе во Европа.

Во кое издание ви се допаѓа Меланија повеќе?

Инаку, ако сте помислиле дека Меланија во градот на модата дојде поради шопинг и провод ќе се измамите – веднаш откако слета и ја посети болницата во Некер, една од најстарите болници во Париз, која е основана во 18 век.

Melanija Tramp

„Изгледаш здрави и силно, верувам дека наскоро ќе одиш и трчаш“, изјави Меланија на француски јазик на девојчето во гипс, а кога замина доби од директорот на болницата книга „Малиот Принц“.

„Треба да повежбан на својот француски“, изјави Меланија и им се заблагодари на подарокот.

Велат дека францускиот е еден од петте јазици кои таа ги говори. Дали меѓу нив е и српскиот?

Трамп и Меланија допатуваа во дводневна посета на Франција, каде присуствуваа на обележувањето на Денот на падот на Бастија, и обележувањето на 100 години од влезот на САД во Првата светска војна.

Едвај чекаме да видиме во каков фустан и комплет ќе шета госпоѓа Трамп низ градот на модата.

Ајде да се потсетиме на некои од нејзините досегашни изданија:

Ќе ви се допадне