(ФОТО) Застрашувачка фотографија го обиколи светот за само еден ден

By

Тешко е да се поверува дека оваа фотографија е вистинска и дека нема ни ронка фотошоп во неа.

Она што го гледате на оваа фотографија е езеро во Тексас.

Се работи за пештерата „Свети Јаков„ које е единствена пештера на светот која е поставена вертикално и оди во длабочина под карпите и се протега стотина метри под вода.

И покрај своето билбисло име за оваа пештера постојат многу легенди.

Повеќе од осум нуркачи, загинале на ова место обидувајчи се да ја истражат пештерата.Проблемот е во тесните пролази кои се покриени со слоеви на креч, кој лесно се одвојува и да предизвика магла во водата, а при тоа и слаба видливост.

Меѓутоа овде секогаш има некој што сака да плива и мисли дека е безбедно да се нурне во кристално чистата вода.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Magnos, le robot (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc m2 chia anime tv

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Battle Royal High School kissanime Episode Full kissanimedub

School Babysitters Episode 12

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201201328/gogo-animebe

Folkd: https://www.folkd.com/user/kissanimemx