Геј станал хетеросексуалец поради застрашувачки визии

By

Хомосексуалецот од Алабама, Вилијам Фролих (34), одлучил да биде стрејт кога, наводно, доживеал застрашувачки визии за пеколот.

Тој имал блиско искуство со смртта, а следните неколку недели имал ужасни визии за демоните и пеколот. Се чувствувал лошо додека го реновирал својот дом. Неговото срце неколкупати прекинувало да работи, по што интервенирале лекарите.

Пеколните визии биле до тој степен застрашувачки што 34-годишниот софтверски инженер го оставил своето момче и станал хетеросексуалец.

„Првпат ја изгубив свеста и бев опкружен со светлина. Се обидов да стигнам до најсветлата точка пред да се соберат околу мене темните личности, кои беа оддалечени од светлината“, вели тој на „Јутјуб“.

„Демоните постојано ми се смееја и ми велеа да преминам во темнината, а потоа слушнав моќен глас. Тоа беше гласот на Бога и ми рече дека нема место за мојот вид на небото“, се присетува Вилијам.

„Мојот живот веднаш потоа блесна и ми стана јасно зошто не ми беше дозволено да бидам на небото“.

Ужасните визии исчезнале кога болничарите успеале да го реанимираат неговото безживотно тело. Но, оттогаш визиите почнале да го прогонуваат.

Влијам, кој повеќе од една деценија не посетил црква, сега вели дека таа има интегрална улога во неговиот живот.

„Бев како изгубена овца. Ја загубив верата во Бога и сега разбирам дека сум ја правел работата на ѓаволот“, вели тој во објавеното видео на „Јутјуб“.

„Сега барам откуп за мојата душа“, признал тој низ солзи.

„Бог ми даде втора шанса и ќе го минам животот низ божјите зборови. Сексот со друг маж може да звучи забавно, но тоа само ќе ја доведе вашата душа да гори во огнените јами во пеколот“, вели Вилијам.

Тој смета дека и другите хомосексуалци и грешници ќе ја послушаат неговата порака и ќе го следат праведниот пат кон Бога и ќе го прифатат Исус како свој Господ и спасител.

 

 

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 9

english anime 4Anime Dragon Ball Super

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

4Anime Attack on Titan (Dub)

free anime online To Your Eternity