Град со големина на тениско топче ја погоди Германија

By

Силен град со големина на тениско топче ја погоди Германија, пренесуваат медиумите. Пет лица се повредени,а целосно е поплавен центарот за вакцинација во Берлин, соопштиле од тамошната полиција. Сите посети во центарот за вакцинација се откажени, пренесува „Асошиетед Прес“.

Полицијата во Берлин објави дека силното невреме го погодил градот Ријтинген, место каде се повредени пет лица. Пожарникарите ја пумпале водата од поплавените подруми во куќите и ги отстранувале откорнатите стебла од патиштата.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch If Her Flag Breaks animeflv Episode 13 watch anime free

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Yes ka no ka hanbunka animekisa Episode Full anime

Website https://twistmoe.net: Watch Yu-Gi-Oh!: The Movie twistmoe Episode Full twist moe

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Veoh: https://www.veoh.com/users/kissanimemx