Хари од принцезата Дајана наследил 10 милиони фунти

By

Хари од неговата мајка, поранешната принцеза Дајана, наследил 10 милиони фунти. Тој во интервјуто со славната американска водителка Опра Винфри откри дека кралското семејство престанало да ги финансира него и неговата сопруга Меган Маркл, откако заминале во САД.

dobivaj vesti na viber

Тие биле обезбедени благодарение на договорите кои ги направиле со „Нетфликс“ и „Спотфај“, но, и парите кои им ги оставила неговата покојна мајка, Дајана. Хари парите ги добил кога наполнил 30 години. Дел од нејзиното богатство добил и принцот Вилијам, но и нејзиниот батлер Пол Бурел.

Откако Дајана се развела од принцот Чарлс, таа добила и вреден накит и акции, а сето тоа по нејзината смрт им припаднало на синовите.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

dubbed anime Tokyo Revengers (Dub)

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Dragon Ball Super Episode 125