Хороскопски знаци што ќе имаат лош период до крајот на годината

By

Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување, нова енергија, поволни околности на љубовен план, но не и за сите хороскопски знаци.

На овие три хороскопски знаци нема да им оди добро до крајот на годината. За разлика од октомври, кој ќе биде поднослив, ноември и декември ќе бидат мошне потешки.

Ноември носи две затемнувања што ќе предизвикаат интензивна енергија, хаос и нестабилност. Нивната најголема мана е што предизвикуваат гнев, наплив на емоции и исцрпеност. Во декември Венера ќе се движи ретроградно и тоа малку ќе ја задуши романсата, а притоа носи и финансиски проблеми. Можни се тензии, раскинувања, но и финансиски колапс.

Риба

Транзитот на Венера во знакот на Стрелец ќе го квадрира вашиот знак и ќе ви донесе недоразбирање и стрес. Очекувајте фрустрации во сферата на љубовта и парите, особено во периодот од 7 октомври до 4 ноември. Потоа, од 24 ноември до 12 декември Меркур останува во Стрелец, што ќе ги комплицира вашата комуникација и плановите за патување. Во овој период нè очекува затемнување на Сонцето. На самиот крај на есента, Марс во Стрелец повторно ќе се квадрира со вашиот знак. Не очајувајте, во овој период ќе научите нешто вредно, ве очекува олеснување во текот на сезоната на Шкорпија (од 23 октомври до 20 ноември). Секој предизвик низ кој ќе поминете ќе ве направи уште посилни.

Девица

Ќе се справите со многу предизвици на романтичен план. Вашиот љубовен живот и финансискиот успех веројатно ќе стагнираат на почетокот на есента, но со добра комуникација може да решите сè. Затемнувањето на Сонцето, веројатно, ќе влијае на вас со расипување на некои планови што ќе ја отежни нивната организација, а тоа може да биде тешко за Девиците. За среќа, оваа енергија бргу поминува. Олеснувањето доаѓа со владеењето на Јарецот.

Водолија

За време на сезоната на Вагата (од 22 септември до 22 октомври) ќе бидете почувствителни, но владеењето на Шкорпијата носи поголеми предизвици. Кога Венера ќе влезе во Јарец на 5 ноември (останувајќи таму до 2022 година), вашиот љубовен живот ќе претрпи сериозен удар, особено кога Венера ќе стане ретроградна на 19 декември. Оваа ретроградност ќе ги доведе во прашање вашите односи, повторно враќање на поранешните партнери, но ќе ги правите и истите грешки како порано. Иако Меркур во Јарец од 13 декември ќе ви донесе неизвесност и конфузија, но почетокот на 2022 година ќе биде одличен.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV: Gall Force 2: Destruction anime episode Full online free at https://animeflv.uk animes online

TwistMoe: Samurai X Special anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime dub

Watch Ace of Diamond Episode 75

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Anchor: https://anchor.fm/animefreakws