Хороскопски знаци кои се одличен пар во кревет

By

Овен и Близнаци

Луѓето родени во овие два знака ќе се забележат едни со други меѓу луѓето и тешко ќе ги контролираат своите страсти. Овенот е многу страствен, а Близнаците се забавни и спонтани – овие карактеристики прават совршена комбинација. Сакаат да испробуваат различни работи во кревет, но тешко е таквата врска да се претвори во нешто сериозно бидејќи и двајцата се многу темпераментни и се борат за доминација, па често имаат конфликти.

Водолија и Стрелец

И двајцата имаат репутација на „слободен дух“ – Водолијата гази по светот со главата во облаците, додека Стрелецот ги избегнува обврските што носат сериозни врски со нив. Двајцата веројатно ќе се запознаат на некое релаксирано место како излегување или одмор. Меѓу нив, сè започнува со флертување, дури и со расправија, и на крајот завршуваат во кревет. Овие два знака имаат многу мали шанси да остварат сериозна врска.

Вага и Лав

Како кај парот Овен-Близнаци, и кај оваа комбинација веднаш ќе се појават искри. Двајцата сакаат заведување и освојување, како и погруб секс. Кога ќе завршат заедно, тие нема да се двоумат да ги изразат своите страсти дури и на јавни и несоодветни места. Надвор од креветот никогаш нема да пронајдат разбирање и соодветно почитување.

Јарец и Рак

Кога станува збор за овој пар, сексуалната привлечност може да биде многу драматична – од играње сексуални игри, играње улоги, доминација. Тие многу се возбудуваат меѓусебно, но нивните темпераменти и амбиции не се совпаѓаат, па немаат никакви шанси за врска.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime haikyuu season 3 gogoanime: Watch Naruto Episode 33 (https://gogoanime.be/m/kdrz/ep-33)

4Anime 4anime my hero academia: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 7 (https://4anime.biz/m/Xv4q/ep-7)