Хотел бара работници кои ќе го сликаат залезот на Сонцето

By

Ланецот хотели „Days Inn“ бара од оние кои пларнираат да патуваат во Америка да го фотографираат и заоѓањето на сонцето, а можната заработка изнесува 10.000 евра.

Од компанијата се подготвени да платат огромна сума на пари за само месец дена работа.

„Земете си заштита од Сонце, затоа што овој месец ќе го фотографирарте заоѓањето на сонцето во најсончевите градови на САД“, од утринската јога во Сан Диего, до пловидбите во донцните часови и заоѓањето на Сонцето во Мајами и со уште многу романтични моменти меѓу“, стои на сајтот на овој хотел.

Ќе добиете и реклама за фотографирање која ќе ја направите, затоа што сликите уловени во текот на патот ќе бидат изложени на сајтот, на социјалните мрежи и на ѕидовите од хотелот.

Сите трошоци од патувањата се платени, со стипендии од 10.000 евра, а неопходно е само да бидте фотограф аматер со смисла за авантура, да имате повеќе од 21 години и да живеете во САД. Рокот за прјавување е до 20 мај.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven anime heaven au: The Quintessential Quintuplets 2 (https://animeheaven.pro/m/xpEv) Episode 12

WCOStream wcostream cartoons: Naruto Episode 220