Хрватска воведе 14-дневен карантин за патници од Македонија

By

Хрватска повторно воведе 14-дневен карантин за лицата кои во земјата доаѓаат од Македонија, Босна, Србија и од Косово. Одлуката не важи за оние кои транзитираат низ земјата.

Хрватските граници се отворени од крајот на мај, но поради се поголемиот број на новозаразени од Ковид-19 во регионот, Кризниот штаб во земјата одлучи да има крантински мерки за четирите балкански држави.

Македонија веќе подолго време има над 100 заразени секој ден.

Ќе ви се допадне

La corda d'oro: Blue♪Sky Episode 12

KissAnime: Jormungand anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kamisama kiss anime

Animepahe: Story of a Fawn (Dub) anime episode 4 online free at https://animepahe.cc watch anime dub

Website https://4anime.biz: Watch Elysium 4anime Episode Full 4anime death parade

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

60c09ca9e6734 site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/