И докторите зачудени од смесата која регенерира коски и зглобови

By

Според бројни здравствени експерти, неправилното држење на телото е една од главните причини за болки во грбот, зглобовите и нозете.

dobivaj vesti na viber

Според тоа, од клучна важност е тоа да се исправи за да се спречат понатамошни компликации.

Освен тоа, ние ќе ви предложиме да го користите овој прекрасен природен рецепт кој е во состојба ефикасно да ја поправи и регенерира состојбата на зглобовите, коските и колената и да ви ја ублажи болката.

Ова е начинот на подготовка:

– 1 кг мед

– 10 лажички ленено семе

– 50 гр семки од тиква

– 5 лажички сусам

– 3 лажички суво грозје

– 50 гр семки од сончоглед

– 50 гр зрна пченица

Начин на подготовка:

Помешајте ги сите горенаведени состојки во поголем сад, добро промешајте и префрлете во стаклена тегла.

Начин на користење:

Препорачливо е  да се зема една лажица пред секој појадок и ручек.

 

Ќе ви се допадне