„Инстаграм“ не беше во функција еден час во целиот свет, од „Фејсбук“ велат дека го решиле проблемот

Популарната „Фејсбук“ фото апликација беше падната околу еден час, насекаде низ светот, а од „Фејсбук“ соопштија дека техничките проблеми биле брзо решени.

dobivaj vesti na viber

Повеќе од 6000 корисници пријавиле DownDetector проблем, а со проблем се јавиле и корисниците на „Твитер“ под хаштагот #InstagramDown.

Од „Фејсбук“ за „Њузвик“ соопштиле дека проблемот кој бил пријавен од корисниците е веќе решен.

„Го решивме проблемот и се извинуваме за непријатностите“, навеле од технолошкиот гигант.

 

Scroll to Top