Изморени пожарникари во близина на Делчево земаат оддишка по 14 часа борба со огнот

By

По четрнаесет часа непрекинато гаснење на пожарот, тројца пожарникари од Струмица земаат оддишка пред новите битки со огнената стихија. Фотографијата ја направи Арбнора Мемети и таа за кратко време се рашири на интернет.

Многумина коментираат и ја споделуваат во знак на поддршка и благодараност до сите пожарникари што со ги ризикуваат своите животи за да ги изгаснат пожарите, кои периодов зафатија голем дел од територијата на Македонија.

Најсериозна е состојбата во регионот на Делчево и Пехчево, како и во општина Македонски Брод. Претходно, голем пожар зафати и дел од градот Кочани.

 

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Noragami Aragoto OVA anime episode 2 online free at https://animekisa.in dubbed anime

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch Suki Desu Suzuki-kun!! wcostream Episode 2 anime online

https://animetv.cc watch animes

Tapas: https://tapas.io/gogoanimebe

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws